Stomatologia zachowawcza

TWÓJ UŚMIECH MOŻE BYĆ JESZCZE ŁADNIEJSZY

Świadczymy usługi z zakresu stomatologii zachowawczej

Stomatologia zachowawcza - konserwatywna, jest dyscypliną dentystyczną, która ma najszersze zastosowanie w terapii stomatologicznej. Jest fundamentem wszystkich działań dentysty.
Misją stomatologii zachowawczej jest wyleczenie zęba objętego różnorodnymi procesami chorobowymi, tak by pozostał on w jamie ustnej jak najdłużej.

W zakresie stomatologii zachowawczej wykonujemy:

WYPEŁNIANIE UBYTKÓW

Mianem wypełnienia zębów określamy różne metody rekonstrukcji lub odtworzenia zęba (lub kilku z nich).

Do wypełniania zębów stosuje się specjalne, przeznaczone do tego narzędzia i materiały. Celem tego procesu jest zachowanie zdrowia zęba i umożliwienie mu prawidłowego funkcjonowania. Istotnym następstwem wypełnienia zęba jest także uchronienie go przed koniecznością ekstrakcji.


ENDODONCJA

Mianem endodoncji określa się dział stomatologii, zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych.

Podstawową metodą terapii jest leczenie endodontyczne, zwane również kanałowym. Przeprowadza się je za pomocą bardzo cienkich narzędzi piłujących oraz penetrujących, a także mikroskopów oraz endometrów. Pierwsze umożliwiają dentyście dokładną obserwację wnętrza komory zęba oraz kanałów, zaś drugie – pomiar ich głębokości. Ważnym elementem endodoncji jest również diagnostyka rentgenowska.


PEDODONCJA

Pedodoncja jest działem stomatologii zajmującym się profilaktyką oraz leczeniem zębów najmłodszych pacjentów (stomatologia dziecięca, stomatologia wieku rozwojowego).

Główny nacisk w stomatologii dziecięcej powinno kłaść się na zapobieganie powstawaniu problemów w obrębie jamy ustnej. Profilaktyka jest niezbędna, aby nie dopuścić do powstania próchnicy.

Do gabinetowych metod profilaktycznych zaliczamy zabiegi takie jak: lakierowanie, lakowanie, fluoryzację na łyżkach.


PROFILAKTYKA

Profilaktyka stomatologiczna to wszelkie działania mające na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby).

Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z osadem, płytką nazębną - podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i chorób przyzębia.


PIASKOWANIE ZĘBÓW

Piaskowanie zębów należy do podstawowych zabiegów dentystycznych.

Piaskowanie zębów polega na usuwaniu płytek osadu nazębnego, jak również przebarwień za pomocą piaskarki stomatologicznej, urządzenia specjalistycznego, w którym lekarz kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Zadaniem zabiegu piaskowania zębów jest dotarcie do trudno dostępnych, zabrudzonych miejsc, gdzie nie dotrzemy przy codziennym myciu zębów szczoteczką.

Bema 6a

68-100 Żagań

Zapytaj o termin

kontakt@stomprot.pl

Godziny otwarcia:

Pn:        09:00 - 15:30

Wt - Pt: 13:00 - 18:00

UWAGA

Gabinet nieczynny do 2 sierpnia 2023