Protezy nylonowe

PROTETYKA

PROTEZY NYLONOWE

Protezy nylonowe to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie protetyki.
Są solidne, wytrzymałe i bardzo dobrze służą pacjentowi.
Czy są skuteczne? I jakie wymogi należy spełnić, aby móc je nosić?


CHARAKTERYSTYKA


Protezy nylonowe są nowoczesną alternatywą dla starych i niekomfortowych protez akrylowych. Protezy nylonowe wykonywane są z materiałów termoplastycznych i są jednym z nowszych osiągnięć protetyki. Dzięki ich zaletom i innowacyjnym rozwiązaniom, o wiele lepiej służą pacjentowi. Są protezami, które pacjenci wybierają coraz częściej, ponieważ tak doskonale się sprawdzają. Jest jeden warunek użytkowania protezy nylonowej, pacjent musi mieć co najmniej jednego własnego zęba.

W celu założenia protezy, pacjent musi udać się do protetyka, który dokładnie zbada stan uzębienia i jamy ustnej. Następnie oceni jakiego typu proteza sprawdzi się najlepiej. Kolejno wykonywany jest odlew górnej i dolnej linii zębów, a za kilka dni proteza jest gotowa do codziennego użytku.

Na początku jej użytkowania można odczuwać pewien dyskomfort, jednak z biegiem czasu pacjent całkowicie przyzwyczai się do jej noszenia, a nawet o niej zapomni.


ZALETY


Protezy nylonowe posiadają bardzo wiele zalet. Można do nich zaliczyć:

  • odporność na złamania i uszkodzenia,
  • elastyczność,
  • odpowiednią cienkość,
  • niewielki rozmiar,
  • lepszą przyczepność,
  • brak objawów występowania alergii.

Protezy nylonowe mogą zapewnić pacjentowi wysoki komfort ich użytkowania. Posiadają o wiele więcej zalet niż inne protezy, dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem.


WADY


Protezy nylonowe, a także wszystkie inne wykonane z materiałów termoplastycznych posiadają pewną wadę, otóż bardzo szybko ulegają odbarwieniu, a także przyciągają zapachy. Dlatego jeżeli pacjent zdecyduje się na użytkowanie protezy nylonowej, musi pamiętać o właściwej higienie jamy ustnej, a także samej protezy.


HIGIENA


Jak wcześniej zostało wspomniane odpowiednia higiena jamy ustnej i protezy jest najważniejszym czynnikiem podczas noszenia protezy nylonowej. Po każdym wyciągnięciu protezy z jamy ustnej należy ją dokładnie wyszczotkować specjalną szczoteczką i pastą do zębów, a następnie odstawić do wysuszenia. Dobrym rozwiązaniem jest mycie protezy po każdym posiłku, gdyż łatwo przyciąga zapachy i odbarwienia.

 

źródło: https://portal.abczdrowie.pl/protezy-nylonowe-charakterystyka-zalety-wady-cena-higiena

Bema 6a

68-100 Żagań

Zapytaj o termin

kontakt@stomprot.pl

Godziny otwarcia:

Pn:        09:00 - 15:30

Wt - Pt: 13:00 - 18:00

UWAGA

Gabinet nieczynny do 2 sierpnia 2023